top of page

פריצת גבולות

המחשבה המוכרים!

אימון מחשבתי רגשי

אכילה רגשית מוגדרת כ"עלייה בצריכת מזון כתגובה לרגשות שליליים" קשים שמתעוררים בנו. מדובר בתופעה רחבה ביותר הקיימת כמעט בכל העולם המערבי, כתוצאה משפע במזון מחד והאתגרים המורכבים בכל תחום בחיינו מאידך.  ניתן להתייחס לתופעה זו מכמה זוויות: חברתית, תרבותית, משפחתית, אך בסופו של דבר, יותר ויותר אנשים פונים אל האוכל לא רק כשהם רעבים. 

חשבו, מתי אכלתם בפעם האחרונה מתוך רעב אמיתי? מתי שמעתם לאחרונה את הבטן שלכם מקרקרת מרעב?

כל מי שכבר ניסה את כל הדיאטות יודע שהפתרון הוא לא בהכרח רק בתזונה, או בפעילות גופנית, אלא בהתמודדות הרגשית עם הדחף לאכילה.  עליכם להבין למה אתם אוכלים? מתי אתם אוכלים? למה הרגלי האכילה שלכם הם כאלה?  האם אתם אוכלים מתוך רעב או כפיצוי על קושי כל שהוא, עייפות, תסכול?

אנשים רבים הרוצים לרדת במשקל, מתפתים לכל מיני פרסומות המבטיחות ירידה במשקל 5 ק"ג ב- 10 ימים...  באמת נראה לכם שאפשר בעשרה ימים לשנות דפוסים והרגלים של חיים שלמים??? תחשבו כמה זמן לקח להרגלים שלכם להשתרש? כמה עשורים!!!

בואו נודה על האמת – האם הדיאטות שניסיתם עד היום עבדו? האם הצלחתם לשמר את ההישג לאורך זמן? או שמא נכנסתם ללופ המתיש הזה של ירידה ועליה, עליה וירידה?

הרגלי האכילה הרגשית שצברתם לאורך השנים הם מנגנוני הגנה ששימשו לכם מטריה כשמטח של רגשות הציפו אתכם... עזבו אתכם? פגעו בכם? אכזבו אתכם? איך אוכלים את זה? אוכלים... אכילה רגשית באה למלא צורך נפשי ולא צורך גופני.

אכילה רגשית לא ניתן לפתור באמצעות דיאטה! נהפוך הוא, דיאטה רק תחמיר את המצב ותגביר את הסיטואציות של האכילה הרגשית, כי היא דורשת הימנעות מדברים שאוהבים וגורמת למחשבות בלתי פוסקות על אוכל.. היא מזינה את האכילה הרגשית.  לכן עליכם לבחור בתזונה נכונה כדרך חיים.

עליכם להעלות למודעות ולהכיר את דפוסי החשיבה, את השדונים שמנהלים אתכם ולא מאפשרים לכם להגיע ליעדים אליהם אתם שואפים להגיע.  בד בבד ללמוד איך מחליפים אותם בדפוסים חדשים, מקדמים.

אתם יודעים היטב מה נכון לגופכם ולבריאותכם, הבעיה שלכם היא לא בידע, הבעיה היא לעמוד מול אתגר, מול רצון לאכול מתוק מיד אחרי ארוחה, לנהל עם עצמכם שיח, לשבור את הדפוס ולבחור הפעם אחרת.

השינוי האמיתי יגיע כאשר תאזרו אומץ לשנות את הרגלי האכילה שלכם לתמיד.  השינוי לתמיד איננו התהליך, הוא התוצאה של התהליך... תהליך משמעותי בו תלמדו לסלוח לעצמכם, לאהוב את עצמכם ולהחזיר לעצמכם את השליטה, תהיו פחות עסוקים במערכת היחסים שלכם עם משקל, דיאטה, תפריט, ארוחת שישי וסיסמאות כמו "אויבים לא מכניסים הביתה" ופשוט תתחילו לחיות...

אין דרך אחרת, כי בינינו - כל עוד מה שאוכל אתכם מנהל אתכם, מה זה משנה מה אתם אוכלים? 

קבוצות התמיכה הייחודיות שלנו, נותנות מענה מקיף וכולל לתהליך של אורח חיים בריא וירידה במשקל: תזונתי, גופני ורגשי!  בקבוצות לומדים להבין את מערכת יחסנו עם עצמנו, עם גופנו ועם האוכל.  לומדים לזהות דפוסי חשיבה, לזהות הרגלים מחבלים והחלפתם באחרים, טובים יותר וההכרחיים לתהליך ירידה במשקל.  מקבלים כלים פרקטיים לניהול רגשות באופן כזה שהאכילה והרגש לא יהיו מחוברים. 

לומדים לסגל נקודת מבט אחרת, לשנות את המחשבה, הגישה והתנהגות בחיים בכלל ובתהליך בפרט.  

רוצים לצאת למסע?

השאירו פרטים והאפקט בדרך אליכם!

bottom of page